zavřít
Slovenská republika Slovenská republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexná starostlivosť o krásu a zdravie
Tipy a fakty

4 najčastejšie problémy s vlasmi v zime

18. 12. 2019

Suché alebo rýchlo sa mastiace vlasy, strata objemu, krepovateniu alebo citlivá pokožka hlavy - s tým sa na zimu potýka drvivá väčšina žien. V zime totiž netrpí len pleť, ale aj pokožka hlavy.

  • Extrémne suché alebo okamžite mastné vlasy - kvôli chladnému počasiu, suchému vzduchu a striedaniu teplôt má pokožka hlavy tendencie sa vysušovať. Nosenie pokrývky hlavy môže pomôcť, do svojej stravy tiež zaraďte viac potravín s kvalitnými tuky, alebo zvoľte doplnky stravy s omega mastnými nenasýtenými kyselinami. V opačnom prípade môže suchá pokožka viesť k nadprodukcii kožného mazu a vlasy sa tak skôr masťou. Vyskúšať môžete šampóny špeciálne na mastné vlasy, alebo zimné edície.
  • Splihlé vlasy bez objemu - po vysúšanie je objem ukážkový, avšak nasadení čiapky alebo klobúk ho môže zničiť. Do kabelky si potom pribaľte objemový púder na vlasy, alebo používajte styling s "pamäťou", ktorý po opätovnom načechranie vlasy oživí.
  • Krepovatenie a nepríjemné elektrizovanie - pre boj s krepatými vlasmi môžete siahnuť pre prípravky s antifrizz efekty alebo oleja na vlasy. Majiteľky suchých vlasov potom dôverne poznajú nepríjemné elektrizovanie - tu pomôže celková regenerácia vlasov - nasaďte regeneračné kúry už pri umývaní vlasov alebo zvoľte vhodné doplnky stravy.
  • Precitlivená pokožka alebo svrbenie hlavy - vysušovanie môže spôsobiť nepríjemný pocit a svrbenie. V prvotnej fázi pomôže výhradné používanie upokojujúcich a hlavne šetrných prípravkov.

Komplexné starostlivosťou pre predchádzanie problémom s vlasmi a pleťou pre Vás môžu byť kapsule Venira.

Mohlo by se vám líbit

Beauty trend face roller
Beauty trend face roller
13. 8. 2019
Ako chrániť pleť pred slnkom?
Ako chrániť pleť pred slnkom?
19. 5. 2019
#hack1 Čistenie hrebeňa
#hack1 Čistenie hrebeňa
16. 1. 2019
Sledujte nás
Nech Vám neunikne ďalší článok

Veniraofficial.sk | © 2021