zavřít
Slovenská republika Slovenská republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexná starostlivosť o krásu a zdravie
Články

Čo je vitamín D a prečo je dôležité ho užívať?

1. 12. 2020

Hovoríte si prečo je vitamín D tak obľúbený, a prečo by ste ho mali vlastne užívať? Aké množstvo je správne množstvo, a v akej forme ho užívať? Déčko je jeden z najdôležitejších vitamínov pre náš imunitný systém a jeho nedostatok by mohol výrazne ovplyvniť našu obranyschopnosť.

 

Zaujímavé na vitamínu D je to, že počas letných mesiacov si dokáže naše telo tento vitamín vyrobiť samo. Jeho nedostatok ale nastáva pri chladnejšom období, kedy slnečných lúčov ubúda, a s tým zároveň klesá množstvo déčka v našom tele. To môže byť ohrozujúce pre náš imunitný systém. To je totiž jednou z hlavných výhod tohto vitamínu - posilnenie imunitného systému. Preto by sme obzvlášť v zimných mesiacoch mali déčko pravidelne dopĺňať. 

 

Popis obrázku

 

Prečo teda vlastne užívať vitamín D?

Ako už sme spomenuli, vitamín D je dôležitý pre náš imunitný systém. To ale nie je všetko. Je nepostrádateľný pre normálnu funkciu svalov, pomáha tiež k zachovaniu normálnej hladiny vápnika v krvi a prispieva k udržaniu zdravých zubov. Vitamín D sa okrem iného podieľa na procese delenia buniek. Pomáha udržiavať správne fungovanie organizmu a pomáha udržiavať zdravé kostí.

 

Ako sa môže prejaviť nedostatok vitamínu D?

- Častá únava

- Stres, úzkosť alebo depresia

- Príliš časté prechladnutia

- Bolesti kĺbov a kostí

- Zlá regenerácia svalov a bolesti svalov

- Problémy so zažívaním

- Nadmerné potenie

- Suchá pokožka

 

Nedostatok déčka môžete na sebe pociťovať bez toho aby ste tušili, že za tým stojí práve deficit tohto vitamínu. Máte zlú náladu? Ste stále unavení alebo viac v strese? Trápi vás zlá kvalita zubov, ale napríklad aj časté prechladnutia? To môže značiť nedostatok vitamínu D nielen v chladnejších mesiacoch.

 

Popis obrázku

 

Koľko vitamínu D užívať?

Optimálne množstvo déčka, ktoré by ste mali denne užívať je 1000 až 2000 UI. Vitamín D môžete dopĺňať vo forme kapsúl alebo tiež vo forme kvapiek. Okrem toho sa samozrejme ponúka živočíšna forma vitamínu D. Ten nájdeme v rybách ako je makrela, tuniak, losos a rybí tuk., Takeho nájdeme v tuku alebo vo vaječnom žĺtku.

 

Venira vitamín D

Vitamín D je považovaný za jeden z najdôležitejších vitamínov pre posilnenie nášho imunitného systému a podporu kvalitného zdravia. Na užívanie vitamínu D by sme nemali zabúdať v období od jesene do jari, kedy máme jeho veľký nedostatok. Vitamín D okrem iného prispieva k zdraviu kostí, svalov a zubov.

Venira Vitamín D obsahuje celkom 80 kapsúl a jedna kapsula obsahuje 1000 IU a užíva sa teda jedna kapsula denne pre splnenie dennej potrebnej dávky.

 

 

Funkcia Vitamínu D:

 

- Podporuje správnu funkciu imunitného systému 

- Správna funkcia kardiovaskulárneho systému

- Správny vývoj zubov a kostí

- Zmierňuje priebeh choroby osteoporózy (rednutie kostí)

- Podporuje správnu funkciu mozgu a kognitívnych funkcií

 

Mohlo by se vám líbit

Ste tehotná? A viete, čo svojmu telu dopriať?
Ste tehotná? A viete, čo svojmu telu dopriať?
2. 8. 2021
Poďme sa opaľovať!
Poďme sa opaľovať!
26. 7. 2021
Povedzte tukovým bunkám NIE!
Povedzte tukovým bunkám NIE!
11. 7. 2021
Sledujte nás
Nech Vám neunikne ďalší článok

Veniraofficial.sk | © 2021