zavřít
Slovenská republika Slovenská republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
Komplexná starostlivosť o krásu a zdravie
Články, Videa

V tehotenstve i po pôrode - zhoršená kvalita vlasov a ich padanie. Je to pravda? Ako proti tomu bojovať?

1. 9. 2019

S príchodom bábätka nastáva v ženskom tele veľké množstvo zmien. Jedným z veľmi diskutovaných tém je zmena kvality vlasov a ich častejšie vypadávanie, ktoré môžu sprevádzať ako tehotenstvo, tak obdobie po pôrode. Prečo tomu tak je a dá sa tomu zabrániť?

 

Za všetkým hľadaj hormóny

V prvom trimestri tehotenstva často dochádza k zvýšenému vypadávaniu vlasov žien. Nie je to zrovna príjemná zmena - ale našťastie nie je nezvratná. Väčšinou sú príčinou staré dobré hormóny. Hormonálne zmeny v organizmus totiž neovplyvňujú len vzhľad tela alebo náladu nastávajúcich mamičiek, ale tiež napríklad stav pleti a kvalitu vlasového porastu alebo dokonca ochlpenia. Mala by ste mať strach? Kdeže, také zmeny bývajú pominuteľné a za dva až tri mesiace sa väčšinou všetko, čo vás trápilo, samo upraví. Telo je zázrak!

 

Pozor na výživu

Výživa je v tehotenstve tak dôležitá - a to nielen pre bábätko, ale aj pre mamičku. Mení sa totiž potreby organizmu. K vypadávanie vlasov tak môže viesť napríklad nedostatok železa. Podobne však pôsobí tiež nadbytok - treba retinolu. A ako teda získať správnu dávku vitamínov a minerálov? Začnite pestrou stravou a súborom vitamínov a minerálov, ktoré sú vhodné aj pre tehotné ženy. Alebo sa poraďte s lekárom.

 

A čo keď je to choroba?

Keď príčinou padanie vlasov nie sú hormóny alebo nedostatok vitamínov a minerálov, potom môže ísť o jeden z vedľajších príznakov ochorenia. Najčastejšie sa jedná o tehotenskú cukrovku alebo tinea capitis, infekčné plesňové ochorenie, ktoré dokáže potrápiť pokožku hlavy. Aj v týchto prípadoch je dôležitá liečba, výživa a trpezlivosť.

 

Zdravé vlasy po pôrode

Ani masívne padanie vlasov po narodení bábätka nie je výnimkou. Vďaka strate estrogénu, ktorý je počas tehotenstva na svojom maxime, môže opäť dôjsť k strate vlasov alebo k markantnému zhoršeniu ich kvality. Pretože sa často jedná o výraznú zmenu, môže viesť až k psychickému nepohodlie mamičky. Stres je však len ďalším spúšťačom, ktorý skôr vypadávanie vlasov komplikuje - preto je lepšie držať sa v pokoji s vedomím, že aj tento stav je prechodný. Zvyčajne dôjde k obmedzeniu vypadávania vlasov zhruba počas šiestich až ôsmich mesiacov.

 

AKO PROTI TOMU BOJOVAŤ A AKO SI POMOCI?

 

1. Konzultácie s ošetrujúcim lekárom

Obdobie tehotenstva a následne dojčenia je tak špecifické pre každú ženu, že nikdy nie je od veci svoje aktuálne problémy a potreby konzultovať s ošetrujúcim lekárom, ktorý pozná nielen všeobecné zákonitosti oboch týchto období, ale zároveň pozná aj Vás a vie na základe aktuálneho zdravotného stavu objektívov a odborne poradiť.

 

2. Veľmi častá otázka - je možné užívať kapsule Venira v období tehotenstva a dojčenia?

Kapsule Venira sú prírodným doplnkom stravy, kedy v každej svojej kapsuli majú 18 látok, ktoré pomáhajú s celkovou výživou a pomáhajú tak bojovať proti problémom ako je padanie (napr. Žihľava dvojdomá, ktorá je obsiahnutá v produkte), malý objem, apod. Zloženie, ktoré nájdete TU, je tak nielen prírodné ale aj osvedčené - sme držiteľmi Certifikátu zdravotnej nezávadnosti vydaného Štátnym zdravotným ústavom.

Aj cez všetky tieto náležitosti však plne rešpektujeme individualitu oboch období. Venire kapsule v období tehotenstva a dojčenia je teda možné užívať, avšak po predchádzajúcej konzultácii s ošetrujúcim lekárom.

 

3. Strava je základ

Bohatý a nutrične vyvážený jedálniček by mal byť základným stavebným kameňom po celú dobu nášho života, o to viac je dôležitý vo vyššie spomínaných obdobiach.

 

4. Šetrná starostlivosť bez obsahu silikónov a parabénov

Používate vlasovú kozmetiku bez obsahu silikónov a parabénov? Ak nie, určite ju odporúčame vymeniť za klasické vlasové prípravky. Hoci sa to nemusí vždy tak javiť, skúste sa zamerať aj na minimalizovanie stylingu vlasov (žehlenie vlasov, úprava stylingovými prípravkami) ak máte pocit, že vlasy padajú viac, ako inokedy.

 

Nižšie sa môžete pozrieť na videá s recenziami od Aničky a Dominiky, ktoré užívali Veniru práve v období tehotenstva a dojčenia.

Mohlo by se vám líbit

Ste tehotná? A viete, čo svojmu telu dopriať?
Ste tehotná? A viete, čo svojmu telu dopriať?
2. 8. 2021
Poďme sa opaľovať!
Poďme sa opaľovať!
26. 7. 2021
Povedzte tukovým bunkám NIE!
Povedzte tukovým bunkám NIE!
11. 7. 2021
Sledujte nás
Nech Vám neunikne ďalší článok

Veniraofficial.sk | © 2021