Slovenská republika Slovenská republika
Venira
O nákupu
Kontakt
Venira - logo
KOMPLEXNÁ STAROSTLIVOSŤ O VAŠE VLASY, NECHTY A PLEŤ

Zloženie Venira drinku

Nový spôsob v starostlivosti o vlasy, pleť a nechty v podobe instantného kolagénového nápoja Venira.
Pozrite sa na jeho unikátne zloženie nižšie.

Hydrolyzovaný kolagén - kolagénne peptidy

Je ideálnym zdrojom aminokyselín a peptidov, ktoré sú pre telo ľahko dostupné a ktoré organizmus využije pre tvorbu vlastného kolagénu. Keďže vlastná tvorba kolagénu sa s postupujúcim vekom postupne znižuje, čo vedie oi. K tvorbe vrások, je užitočné ho telu dodávať, najlepšie v hydrolyzované, teda čiastočne rozštiepené forme. Hydrolyzovaný kolagén vzniká procesom zvaným hydrolýza a vďaka nemu dokáže naše telo v dostatočnej miere kolagén vstrebať aj využiť.

- Kolagén typu I - hydrolyzovaný kolagén, ktorý je prítomný v pokožke, šľachách, kostiach a zuboch

- Kolagén typu II - natitvný kolagén, ktorý sa nachádza v chrupavkách

- Kolagén typu III - je podobný s typom I, ktorý sa nachádza v koži, svaloch a kostiach, ale obsahuje viac proteoglykánov a glykopretinů

 

MSM

Je prirodzene sa vyskytujúce forma síry. Vďaka svojim blahodárnym účinkom na vlasy, nechty a pokožku, býva táto čisto biela zlúčenina často označovaná ako krásny minerál. Ak sa rozhodnete pre užívanie MSM, môžete očakávať, že sa vaše vlasy nielen spevní a zosilnie, ale navyše sa zlepší ich celková štruktúra a odolnosť voči negatívnym vplyvom sa mnohonásobne zvýši. Zároveň pôsobí ako silný a stabilný antioxidant. Podľa odborníkov MSM nielen podporuje rast vlasov, ale dokáže ho aj mierne zrýchliť.

 

Vitamín C

Je jedným z najzákladnejších živín potrebných pre rast a silu vlasov. Prispieva k prirodzenej tvorbe kolagénu pre správnu funkciu kostí, chrupaviek, ďasien, kože a je nevyhnutný pre rast, silu a kvalitu vlasov. Ďalej prispieva k prirodzenému energetickému metabolizmu, ochrane buniek pred oxidačným stresom a k zníženiu vyčerpania a únavy. Dostatok vitamínu C je dôležitý pri problémoch s vypadávaním vlasov, prípadne ako prevencia pred vypadávaním. Má silné antioxidačné účinky - antioxidanty spomaľujú činnosť voľných radikálov, ktoré spôsobujú starnutie buniek a ich rozpad.

 

Hyaluronát sodný

Alebo kyselina hyaluronová, hrá základnú úlohu pri zachovaní napätia a pružnosti pokožky. Má antioxidačnými účinkami a chráni pleť pred voľnými radikálmi, podporuje tvorbu kolagénu a podieľa sa na iných dôležitých biologických pochodoch v pokožke. Starnutím sa koncentrácia kyseliny v pokožke rapídne znižuje. Dodávanie tejto kyseliny dodáva vašej pleti mladistvý vzhľad.

 

Niacín

Prispieva k prirodzenému energetickému metabolizmu, udržanie zdravých slizníc a pokožky. Podieľa sa na riadení hladiny krvného cukru, udržiavanie zdravej kože, správnu funkciu nervového systému a zažívacieho traktu. Pomáha nám udržiavať zdravý mozog a nervové bunky, zmierňuje stavy úzkosťou, nespavosť a depresie.

 

Zinok

Prispieva k normálnej syntéze bielkovín, udržanie prirodzeného stavu vlasov, nechtov, pokožky a normálnu funkciu imunitného systému.

 

Vitamín B6

Má vplyv na kvalitu kože, prispieva k normálnemu metabolizmu bielkovín a glykogénu, prirodzené funkciu imunitného systému a reguláciu hormonálnej aktivity. Pôsobí preventívne proti nervovým ochoreniam, zlepšuje náladu u depresívnych stavov a významnú úlohu zohráva aj vo tvorbe červených krviniek a protilátok.

 

Riboflavín

Prispieva k zachovaniu zdravých slizníc, pokožky a zraku.

 

Kyselina listová

Prispieva k správnej syntéze aminokyselín, prirodzené krvotvorbe a tiež prispieva k normálnemu metabolizmu homocysteínu.

 

Veniraofficial.sk | © 2020